Yamaç Koruma, Şev Koruma, Erozyon Kontrol, Şev Islahı,Kaya Islahı

TECCO® - Yamaç ve Şev Koruma Ağları

 
TECCO® - Yamaç ve Şev Koruma Ağları TECCO® - Yamaç ve Şev Koruma Ağları

 

Şev duraysızlıklarına karşı: Farklı uygulama alanları için TECCO®

Çelik tel örgülerimiz ve spiral halat ağlarımız, ankrajlama ve yüzey emniyetinden oluşan ve özel olarak geliştirilmiş tırnaklı plakalar ve diğer bağlantı elemanları ile birlikte çalışan kombine bir sistemdir.

 

TECCO® sistemi, hava şartlarından etkilenen şevleri stabilize eder...

3 mm‘lik çok dayanıklı çelik telden oluşan TECCO® Örgü, hava koşullarından etkilenen dik toprak, gevşek zemin ve kayalık şevlerini emniyete alır.

 

Ölçüm

Ölçüm konseptimiz RUVOLUM® ile ankraj noktalarındaki etkili kuvvetler, jeoteknik parametrelere bağlı olarak belirlenebilmekte ve komple sistem için statik bir delil oluşturulabilmektedir. Bunun için gerekli olan yazılım, istek üzerine sunulmaktadır.

 

Testler

Komple sistemlerin taşıma özellikleri, bağımsız test kuruluşları tarafından yapılan çok sayıda deneyle kanıtlanmış ve onaylanmıştır.

 

Montaj

3.5 x 30 m‘lik rulolar halinde sunulan TECCO®‚nun montajı son derece hızlı ve kolaydır. Yenilikçi bağlantı klipslerimiz sayesinde örgü şeritlerinin üst üste gelmeden bağlanması, montaj süresini büyük ölçüde kısaltmaktadır. Girinti ve nişlerdeki ankrajlar ile kenar ve çıkıntıların üzerindeki geçişler, TECCO® tırnaklı plakaları ve kaya çivileri / kaya ankrajları ile kolayca tesis edilmektedir. Aktif ön gerginlik, sonradan oluşan kopmaları ve görünür deformasyonları önler.

 

Önemli avantajlar…

...istinat duvarlarına, püskürtme betona, tel halat ağlarına, ağır kare gözlü ağlara ve kuvvetlendirilmiş altıgen örgülere oranla:

- Ölçülebilir sistem

- Serbestçe seçilebilen ankraj noktaları

- Geniş yüzeylere hızlı montaj

- Yeşillendirildikten sonra görünmez yapı

- Püskürtme betona oranla çok daha iyi bir CO2 bilançosu

 

TECCO® Kaya Düşme Ağları şen kayalar için toplama alanının çok az veya enerjinin çok fazla olduğu maks. 100 m yüksekliğe sahip kayalık şevlerin emniyetini sağlar. Böylece düşen kayalar, örgü ile kayalık duvar arasından kontrollü bir şekilde toplama alanına gider.

artusa.com.tr gabions.artusa.com.tr gabion.artusa.com.tr gabioes.artusa.com.tr gaviones.artusa.com.tr dereislahi.net dogalafetler.com dogaltehlikeler.com gabbioni.biz gabiao.com gabiaocaixa.com gabionboite.com gabioncages.com gabioncephe.com gabionfacade.com gabionfacades.com gabionmattresses.com gabionsilte.com gabionturk.com gabionusa.com gabyoni.com gaviones.biz geogridler.com jiletlitelfiyatlari.com kiyikoruma.com lesgabions.com paneltelcit.com paramassi.biz rockfallnet.com sevislahi.com sevkoruma.com taskinkoruma.com telcitfiyatlari.com