Çığ Koruma, Çığ Düşmesi Engelleme, Kar Bariyeri, Kar Koruma

Çığ Düşmesi Koruma Yapıları

 
Çığ Düşmesi Koruma Yapıları

Deneyime ve araştırma sonucu doğan esnek çığ bariyerleri

 

Çelik halat ağlarından ve çok dayanıklı çelik tel örgülerden oluşan çığ bariyerleri, Geobrugg AG tarafından geliştirilmiştir. Bu bariyerler, İsviçre Çevre Bakanlığı BAFU‘nun ve İsviçre Yeminli Kar ve Çığ Araştırmaları Kurumu SLF tarafından yayınlanan ve dünya çapında kabul gören «Başlangıç Çatlağı Alanlarında Çığ Engeli Yönetmeliği» şartlarına uygundur.

 

Destekler ankrajsız baskı plakalarına monte edilmekte, böylece ankraj giderleri büyük ölçüde azalmaktadır. Bir rotasyon içerisinde 3 desteğe ve 3 ana ağa kadar uçuş birimleri desteği ile monte edilebilir. Hizmet paketimiz, Dk 2.0 ilâ Dk 4.5 m kar yoğunlukları için farklı kar ağlarını içermektedir.

 

Geleneksel çığ engellerinin tersine kar ağları son derece farkedilmezdir ve gerek kışın, gerekse yazın pek görünmez. Bu ürünler, özellikle turistik bölgeler ve dinlenme bölgeleri için uygundur.

 

Kar inmesi ve küçük çaplı çığlara karşı

 

İyi elastik-plastik şekil alma özellikleri sayesinde halka ağlı kaya ve çamur bariyerlerimiz binaların, kayak pistlerinin ve ulaşım yollarının küçük çaplı çığlara karşı korunması için de uygundur. Bu durum, SLF, alpS, Bergbahnen Fieberbrunn ve Geobrugg‘un 2003 ilâ 2005 kışları arasında yaptığı bir araştırma projesiyle kanıtlanmıştır.

Kar inmesi ve küçük çığlar nedeniyle oluşan kar basıncına karşı koruyucu bariyer ölçülerini projeye özgü olarak belirlerken bu araştırmanın sonuçlarından faydalanmaktayız.

 

Önemli avantajlar

Çığ bariyerlerimiz

  • neredeyse görünmezdir

  • yavaş kaymanın yaşandığı yerler için de uygundur

  • hızlı monte edilir

  • kaya düşmesine karşı dayanıklıdır

artusa.com.tr gabions.artusa.com.tr gabion.artusa.com.tr gabioes.artusa.com.tr gaviones.artusa.com.tr dereislahi.net dogalafetler.com dogaltehlikeler.com gabbioni.biz gabiao.com gabiaocaixa.com gabionboite.com gabioncages.com gabioncephe.com gabionfacade.com gabionfacades.com gabionmattresses.com gabionsilte.com gabionturk.com gabionusa.com gabyoni.com gaviones.biz geogridler.com jiletlitelfiyatlari.com kiyikoruma.com lesgabions.com paneltelcit.com paramassi.biz rockfallnet.com sevislahi.com sevkoruma.com taskinkoruma.com telcitfiyatlari.com