Toprak Tutma, Çimlendirme, Yeşillendirme, Kapak Toprağı Hücreleri

Armater® - Geohücre Geocell Çözümleri

 
Armater® - Geohücre Geocell Çözümleri Armater® - Geohücre Geocell Çözümleri

ARMATER®

Armater® jeolojik özelliklerinden dolayı genellikle bitki yetişmesine uygun olmayan zeminlerde bitkilendirmeye yardımcı olmak için dizayn edilmiş bir malzemedir. Kayalık şevler veya curuf yığınları Armater® kullanımı için örnek gösterilebilir. Bu zeminlere armater kullanılarak 10 cm kalınlığında toprak uygulanarak bitkilendirme için bir temel oluşturabilir. Böyle durumlarda Armater® 'in balpeteği şeklindeki yapısı mat toprak ile doldurularak geocell in basamaklı yapısı ile dayanıklı bir tutunma saglanmış olur.

Armater yüksek dayanımlı örgüsüz geotekstilden yapılmış bir malzemedir. Toprağı hücresel olarak hapsederek dağılmasını önler. Genel olarak üzerine yük binen zeminlerde, erozyon kontrolünde ve eğimli alanların yeşillendirilmesinde kullanılır. Şev Koruma ve Yeşillendirme uygulamalarında ekonomik bir çözüm için Armater® kullanımı çok uygundur. Geocell, geonet ya da geoweb adıyla da anılmaktadırlar.

Armater® in genel uygulaması üst toprağın erozyona uğrayabileceği zeminlerdir.

Armater® geotekstil malzemeden yapılmış esnek bir geocell dir. Geotextile kumaşlar birbirine balpeteği altıgen şeklinde bağlanmıştır. Bu hücreler bitkisel toprakla, kumla, veya çakıl ile uygulamaya göre doldurulur.

Armater® çelik çubuklar ile zemine bağlanır.

Daha farklı yapılarda ve su kenarlarında erozyon ve şev yeşillendirme için Enkamat kullanılabilir.

 

 

 

 

Not : Projenize ve binalarınıza Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) puanı kazandıran bir üründür.

artusa.com.tr gabions.artusa.com.tr gabion.artusa.com.tr gabioes.artusa.com.tr gaviones.artusa.com.tr dereislahi.net dogalafetler.com dogaltehlikeler.com gabbioni.biz gabiao.com gabiaocaixa.com gabionboite.com gabioncages.com gabioncephe.com gabionfacade.com gabionfacades.com gabionmattresses.com gabionsilte.com gabionturk.com gabionusa.com gabyoni.com gaviones.biz geogridler.com jiletlitelfiyatlari.com kiyikoruma.com lesgabions.com paneltelcit.com paramassi.biz rockfallnet.com sevislahi.com sevkoruma.com taskinkoruma.com telcitfiyatlari.com